Licensed to White River Sports - itiming.com - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/15/2014 07:49 PM
           Northland Pines High School Indoor Relay Meet - 4/15/2014           
                                NPHS Relay Meet                                
                                   4/15/2014                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Northland Pines  'A'                             11:29.94   11:24.12    8   
     1) Hayes, Anna                     2) Lindemann, Audrey              
     3) Sauvola, Allison                4) Wait, Maria                    
  2 Tomahawk  'A'                                    11:30.00   11:28.81    6   
     1) Dichsen, Audrey                 2) Jones, Talyn                   
     3) Zedler, Alex                    4) Kuehn, Claire                  
  3 Ashland  'A'                                     12:52.65   12:01.85    4   
     1) White, Destiny                  2) Wallis, Amy                    
     3) Helsper, Heather                4) Zupke, Margaret                
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ashland  'A'                                      9:15.00    9:39.24   10   
     1) Krueger, Nathan                 2) Cashman, Ben                   
     3) Wilson, Alex                    4) McPherson, Sam                 
  2 Tomahawk  'A'                                     9:34.00    9:50.87    8   
     1) Kaiser, Austin                  2) Wittmann, Tyler                
     3) Tjugum, Lucas                   4) McGuire, Jacob                 
  3 Northland Pines  'A'                              9:35.30    9:52.24    6   
     1) Radtke, Kyle                    2) Staege, Tyler                  
     3) Minx, Connor                    4) Schulze, Noah                  
  4 Hurley  'A'                                      11:40.00   11:08.54    4   
     1) Curty, Ryan                     2) Dowd, Colton                   
     3) Eitrem, Riley                   4) Czarnecki, Alex                
 
Event 3  Girls 55 Meter Hurdles Relay
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fox, Annaluz                 Tomahawk                          10.53   3   1.33
  2 Subert, Kayla                Hurley                            10.54   2   2.66
  3 Gaedtke, Kate                Tomahawk                          10.77   2   1.33
  4 Hiller, Caitlyn              Mercer                            10.81   1   2   
  5 Hayes, Makayla               Northland Pines        10.66      10.83   3   0.66
  6 Mattson, Dani                Hurley                            10.90   3   2.66
  7 Kich, Camille                Mercer                            11.28   3   2   
  8 Olson, Ally                  Hurley                            11.38   1   2.66
  9 Custer, Emily                Ashland                           11.39   1 
 10 Bontrager, Beth              Northland Pines        11.05      11.69   2   0.66
 11 Martinez, Alexcia            Ashland                           11.84   2 
 12 Tondel, Linda                Mercer                            12.11   2   2   
 13 Brown, Kaylee                Northland Pines        11.85      12.32   1   0.66
 14 Kovala, Emily                Ashland                           12.54   3 
 15 Bushor, Kara                 Tomahawk                          12.98   1   1.33
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles Relay
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Litersky, Anthony            Ashland                            8.54   3   3.33
  2 Benson, Chase                Ashland                            9.00   2   3.33
  3 Yirsa, Ben                   Tomahawk                           9.18   3   1.33
  4 Litersky, Jon                Ashland                            9.48   1   3.33
  5 Wittmann, Joe                Antigo                             9.51   1   2   
  6 Marczak, Luke                Hurley                             9.89   2   2.66
  7 Bluse, Kris                  Hurley                            10.35   3   2.66
  8 Nagro, Matt                  Ashland                          x10.68   2 
  9 Novak, Chris                 Antigo                            11.36   2   2   
 10 VonFrank, DJ                 Ashland                          x11.39   1 
 11 Czerneski, Devin             Hurley                            11.51   2   2.66
 12 Osterman-Seeley, Kyle        Hurley                           x11.58   3 
 13 Novak, Andy                  Antigo                            11.61   3   2   
 14 Goehe, Nathan                Tomahawk                          11.83   2   1.33
 15 Moore, Brandon               Ashland                          x11.98   3 
 16 Eitrem, Riley                Hurley                           x12.11   1 
 17 Schumitsch, Wyatt            Tomahawk                          12.72   1   1.33
 18 Saari, Mark                  Hurley                           x14.04   1 
 
Event 5  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tomahawk  'A'                                     1:57.50    1:58.84    8   
     1) Meyer, Hanna                    2) Larson, Emmy                   
     3) Hilt, Lauren                    4) Verkilen, Emily                
  2 Ashland  'A'                                      2:00.38    2:01.15    6   
     1) Klobucher, Briana               2) Huber, Nicole                  
     3) Helsper, Heather                4) Williams, Kiah                 
  3 Mercer  'A'                                       1:59.00    2:04.14    4   
     1) St. Germaine, Shania            2) Hiller, Caitlyn                
     3) Tondel, Linda                   4) Engler, Lexi                   
  4 Hurley  'A'                                                  2:06.13    2   
     1) Subert, Kayla                   2) Wolfe, Makayla                 
     3) Mattson, Dani                   4) Olson, Ally                    
  5 Northland Pines  'A'                              2:08.38    2:14.20  
     1) Bontrager, Beth                 2) Fletcher, Hayley               
     3) Parker, Cynthia                 4) Gehrke, Angele                 
 
Event 6  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ashland  'A'                                      1:40.00    1:42.41   1  10   
     1) Litersky, Anthony               2) Nemec, Jacob                   
     3) Tamke, Logan                    4) Bonney, Blake                  
  2 Northland Pines  'A'                              1:46.23    1:43.22   1   8   
     1) Godleske, Kody                  2) Zilmer, David                  
     3) Rainer, Jordan                  4) Ozelie, Ryan                   
  3 Tomahawk  'A'                                     1:49.50    1:50.97   1   6   
     1) Carstensen, Blake               2) Edwardson, Zildjian            
     3) Wittmann, Tyler                 4) Sklar, Matej                   
  4 Hurley  'A'                                       1:55.00    1:51.12   2   4   
     1) Saari, Jake                     2) Barker, Erik                   
     3) Christoferson, Matt             4) Czerneski, Devin               
  5 Antigo  'A'                                                  1:54.78   2   2   
     1) Baker, Riland                   2) Hohensee, Drew                 
     3) Labay, Cody                     4) Monk, John                     
  6 Ashland  'B'                                      1:52.00   x1:56.73   1 
     1) Pufall, Ian                     2) Vesey, Jordan                  
     3) Sandberg, Tom                   4) Richeson, Will                 
 -- Northland Pines  'B'                              1:55.30   X1:50.26   2 
     1) Chamberlain, Stephen            2) Clure, Marcus                  
     3) White, Joe                      4) Hom, Ryan                      
 
Event 7  Girls 1600 Sprint Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ashland  'A'                                      4:48.00    4:48.28    8   
     1) Williams, Kiah                  2) Klobucher, Briana              
     3) Huber, Nicole                   4) Wallis, Amy                    
  2 Northland Pines  'A'                              4:42.40    4:50.89    6   
     1) Sergent, Amanda                 2) Niemczyk, Vanessa              
     3) Hytry, Samantha                 4) Sanborn, Cali                  
  3 Hurley  'A'                                                  5:12.46    4   
     1) Harrington, Beka                2) Anderson, Mercedes             
     3) Pinardi, Morgan                 4) Zacharias, Kourtney            
  4 Tomahawk  'A'                                     5:15.00    5:28.92    2   
     1) Carstensen, Tasha               2) Pintens, Olivia                
     3) Kouba, Sara                     4) Krueger, Kate                  
 
Event 8  Boys 1600 Sprint Medley
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Northland Pines  'A'                              4:08.40    4:05.13   1  10   
     1) Puffer, John                    2) McCormack, Sean                
     3) Grosskopf, Jacob                4) Hartwig, Gabe                  
  2 Antigo  'A'                                       4:00.00    4:06.90   1   8   
     1) Berner, Aeric                   2) Hickman, Justin                
     3) Koss, Colin                     4) Tatro, Cortland                
  3 Ashland  'A'                                      4:00.00    4:15.14   1   6   
     1) Trubachik, Zac                  2) Wilson, Alex                   
     3) Cashman, Ben                    4) Krueger, Nathan                
  4 Hurley  'A'                                       4:30.00    4:20.65   2   4   
     1) Vaara, Brad                     2) Wendt, Jared                   
     3) Rice, Dakota                    4) Fink, Nick                     
  5 Tomahawk  'A'                                     4:16.00    4:26.28   1   2   
     1) McMahon, Han                    2) Yirsa, Ben                     
     3) Schumitsch, Wyatt               4) Klopatek, Kyle                 
  6 Ashland  'B'                                      4:20.00   x4:36.43   2 
     1) Sandberg, Tom                   2) Tutor, Shane                   
     3) Maday, Pierce                   4) Larson, Zach                   
  7 Tomahawk  'B'                                     4:41.00   x4:55.85   2 
     1) Pieffle, Jacob                  2) Goehe, Nathan                  
     3) Tjugum, Lucas                   4) Wick, Josh                     
 -- Northland Pines  'B'                              4:45.20   X4:35.31   2 
     1) White, Joe                      2) Tomasoski, Jonathon            
     3) Mutka, Marques                  4) Minx, Connor                   
 
Event 9  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Tomahawk  'A'                                       56.00      56.44   1   8   
     1) Meyer, Hanna                    2) Larson, Emmy                   
     3) Hilt, Lauren                    4) Verkilen, Emily                
  2 Mercer  'A'                                         57.00      59.92   1   6   
     1) St. Germaine, Shania            2) Hiller, Caitlyn                
     3) Tondel, Linda                   4) Engler, Lexi                   
  3 Hurley  'A'                                                  1:00.63   2   4   
     1) Subert, Kayla                   2) Wolfe, Makayla                 
     3) Mattson, Dani                   4) Olson, Ally                    
  4 Ashland  'A'                                        52.00    1:00.95   1   2   
     1) Krueger, Amanda                 2) Pero, Emma                     
     3) Kovala, Emily                   4) White, Destiny                 
  5 Hurley  'B'                                                 x1:04.90   2 
     1) Lardinois, Sam                  2) Moon, Natalie                  
     3) Fedora, Rachel                  4) Aimone, Angela                 
  6 Northland Pines  'A'                                         1:05.98   2 
     1) Gehrke, Angele                  2) Hoffman, Mirium                
     3) Otterpohl, Lindsey              4) Hartlep, Lindsey               
 
Event 10  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Northland Pines  'A'                                52.80      49.80   1  10   
     1) Schneider, Dillan               2) Bontrager, Lance               
     3) Kerner, Cooper                  4) Ramesh, Bailey                 
  2 Ashland  'A'                                        48.00      49.93   1   8   
     1) Nemec, Jacob                    2) Tutor, Shane                   
     3) Tamke, Logan                    4) Bonney, Blake                  
  3 Northland Pines  'B'                                55.90     x52.71   1 
     1) Chamberlain, Stephen            2) Clure, Marcus                  
     3) Hom, Ryan                       4) Rainer, Jordan                 
  4 Antigo  'A'                                                    54.82   2   6   
     1) Baker, Riland                   2) Bradley, Michael               
     3) Monk, John                      4) Smits, Jackson                 
  5 Hurley  'A'                                       1:03.00      55.31   2   4   
     1) Edyvean, Chris                  2) Moore, Jordan                  
     3) Franzoi, Jeff                   4) Barker, Erik                   
  6 Ashland  'B'                                        59.00     x56.99   1 
     1) Pufall, Ian                     2) Richeson, Will                 
     3) Brinker, Jackson                4) McCutcheon, Thomas             
  7 Hurley  'B'                                                 x1:00.43   2 
     1) Stenroos, Larry                 2) Saari, Jake                    
     3) Kutz, LJ                        4) Mosconi, AJ                    
  8 Tomahawk  'A'                                       53.00    1:00.95   1   2   
     1) Rupel, John                     2) Olson, Ches                    
     3) Randall, Taylor                 4) Hurlburt, Billy                
 
Event 11  Girls 200 Meter Hurdles Relay
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gaedtke, Kate                Tomahawk                          34.09   1   2.66
  2 Hayes, Makayla               Northland Pines        35.59      36.28   3   1.33
  3 Galganski, Michaela          Tomahawk                          36.93   3   2.66
  4 Renn, Maggee                 Tomahawk                          37.46   2   2.66
  5 Martinez, Alexcia            Ashland                           37.50   1   2   
  6 Custer, Emily                Ashland                           38.66   2   2   
  7 Kovala, Emily                Ashland                           38.80   3   2   
  8 Bontrager, Beth              Northland Pines        38.18      39.41   2   1.33
  9 Brown, Kaylee                Northland Pines                   40.49   1   1.33
 
Event 12  Boys 200 Meter Hurdles Relay
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Litersky, Anthony            Ashland                           28.02   2   3.33
  2 Ozelie, Ryan                 Northland Pines                   28.85   2   2.66
  3 Saari, Mark                  Hurley                            29.00   4   2   
  4 Wittmann, Joe                Antigo                            29.06   4   1.33
  5 Benson, Chase                Ashland                           29.50   3   3.33
  6 Puffer, John                 Northland Pines        29.19      30.30   4   2.66
  7 Young, Scott                 Northland Pines        30.95      30.45   3   2.66
  8 Yirsa, Ben                   Tomahawk                          30.48   2   0.66
  9 Litersky, Jon                Ashland                           30.76   4   3.33
 10 Bluse, Kris                  Hurley                            30.77   3   2   
 11 Marczak, Luke                Hurley                            31.03   2   2   
 12 Schumitsch, Wyatt            Tomahawk                          31.08   3   0.66
 13 Hohensee, Drew               Antigo                            32.81   3   1.33
 14 Nagro, Matt                  Ashland                          x33.79   1 
 15 VonFrank, DJ                 Ashland                          x33.81   1 
 16 Novak, Chris                 Antigo                            34.42   2   1.33
 17 Goehe, Nathan                Tomahawk                          35.50   4   0.66
 18 Moore, Brandon               Ashland                          x35.70   1 
 
Event 13  Girls 800 Sprint Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ashland  'A'                                      2:03.00    2:09.85    8   
     1) Williams, Kiah                  2) Klobucher, Briana              
     3) Hambuch, Breanna                4) Huber, Nicole                  
  2 Hurley  'A'                                                  2:23.65    6   
     1) Lardinois, Sam                  2) Wolfe, Makayla                 
     3) Aimone, Angela                  4) Pinardi, Morgan                
  3 Northland Pines  'A'                              2:13.30    2:28.72    4   
     1) Gehrke, Angele                  2) Hoffman, Mirium                
     3) Parker, Cynthia                 4) Fletcher, Hayley               
  4 Mercer  'A'                                       2:30.00    2:31.70    2   
     1) Anderson, Brianna               2) Kich, Camille                  
     3) Thompson, Sydney                4) Kirchoff, Sarah                
  5 Tomahawk  'A'                                     2:18.00    2:38.00  
     1) Carstensen, Tasha               2) Verkilen, Emily                
     3) Bushor, Kara                    4) Strassman, Nicole              
 
Event 14  Boys 800 Sprint Medley
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Northland Pines  'A'                              1:42.50    1:47.72   1  10   
     1) Schneider, Dillan               2) Bontrager, Lance               
     3) Ramesh, Bailey                  4) McCormack, Sean                
  2 Ashland  'A'                                      1:50.00    1:54.25   1   8   
     1) Bonney, Blake                   2) Nemec, Jacob                   
     3) Tamke, Logan                    4) Wilson, Alex                   
  3 Northland Pines  'B'                                        x1:54.40   2 
  4 Antigo  'A'                                                  1:55.12   2   6   
     1) Baker, Riland                   2) Bradley, Michael               
     3) Hohensee, Drew                  4) Monk, John                     
  5 Hurley  'A'                                       2:00.00    1:59.55   2   4   
     1) Rice, Dakota                    2) Fink, Nick                     
     3) Osterman-Seeley, Kyle           4) Quello, Josh                   
  6 Ashland  'B'                                      2:10.00   x2:00.99   2 
     1) Maday, Pierce                   2) Vesey, Jordan                  
     3) Bretting, Jacob                 4) Litersky, Jon                  
  7 Tomahawk  'A'                                     1:56.00    2:01.17   1   2   
     1) Pintens, Peter                  2) Edwardson, Zildjian            
     3) Carstensen, Blake               4) Johnson, Alex                  
 
Event 15  Girls Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tomahawk  'A'                                    14:25.00   14:33.16    8   
     1) Whiting, Dani                   2) Dichsen, Audrey                
     3) Jones, Talyn                    4) Kuehn, Claire                  
  2 Northland Pines  'A'                                        15:23.30    6   
     1) Lindemann, Audrey               2) Hayes, Anna                    
     3) Bleadow, Maddy                  4) Wait, Maria                    
  3 Ashland  'A'                                     11:10.00   15:30.96    4   
     1) White, Destiny                  2) Helsper, Heather               
     3) Zupke, Margaret                 4) Wallis, Amy                    
  4 Hurley  'A'                                                 17:03.81    2   
     1) Harrington, Beka                2) Moon, Natalie                  
     3) Anderson, Mercedes              4) Walesewicz, Susan              
 
Event 16  Boys Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Antigo  'A'                                      11:45.00   12:01.19   10   
     1) Berner, Aeric                   2) Hickman, Justin                
     3) Koss, Colin                     4) Tatro, Cortland                
  2 Ashland  'A'                                     12:10.00   12:38.35    8   
     1) McPherson, Sam                  2) Benson, Chase                  
     3) Cashman, Ben                    4) Krueger, Nathan                
  3 Northland Pines  'A'                             11:45.95   12:44.88    6   
     1) Staege, Tyler                   2) Zilmer, David                  
     3) Hartwig, Gabe                   4) Radtke, Kyle                   
  4 Hurley  'A'                                                 12:58.56    4   
     1) Vaara, Brad                     2) Wendt, Jared                   
     3) Curty, Ryan                     4) Rice, Dakota                   
  5 Tomahawk  'A'                                    12:30.00   13:21.57    2   
     1) Kaiser, Austin                  2) McMahon, Han                   
     3) Klopatek, Kyle                  4) Wittmann, Tyler                
 -- Northland Pines  'B'                             12:10.40  X13:33.15  
     1) Mutka, Marques                  2) White, Joe                     
     3) Tomasoski, Jonathon             4) Schulze, Noah                  
 
Event 17  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Northland Pines  'A'                              4:46.63    4:47.33    8   
     1) Hytry, Samantha                 2) Sanborn, Cali                  
     3) Sergent, Amanda                 4) Niemczyk, Vanessa              
  2 Tomahawk  'A'                                     5:05.00    5:03.84    6   
     1) Gaedtke, Kate                   2) Fox, Annaluz                   
     3) Galganski, Michaela             4) Schulz, Sierra                 
  3 Ashland  'A'                                      5:09.00    5:38.56    4   
     1) Lagrew, Rena                    2) Delgado, Danielle              
     3) Martinez, Alexcia               4) Krueger, Amanda                
 
Event 18  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Northland Pines  'A'                              3:44.32    3:55.85   10   
     1) Ozelie, Ryan                    2) McCormack, Sean                
     3) Ramesh, Bailey                  4) Schneider, Dillan              
  2 Antigo  'A'                                       4:00.00    4:02.80    8   
     1) Baker, Riland                   2) Conklin, Jon                   
     3) Flores, Nick                    4) Labay, Cody                    
  3 Tomahawk  'A'                                     4:25.00    4:26.31    6   
     1) Tjugum, Lucas                   2) Wick, Josh                     
     3) McGuire, Jacob                  4) Sklar, Matej                   
  4 Ashland  'A'                                      4:05.00    4:31.45    4   
     1) Heuser, Janek                   2) Larson, Zach                   
     3) Trubachik, Zac                  4) Brinker, Jackson               
 
Event 19  Girls High Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hambuch, Breanna             Ashland              4-10.00    5-00.00    2   
  2 Larson, Emmy                 Tomahawk             4-04.00    4-10.00    2.66
  3 Hayes, Makayla               Northland Pines      4-10.00    4-08.00    1.33
  4 Gaedtke, Kate                Tomahawk             4-08.00    4-06.00    2.66
  4 Hytry, Samantha              Northland Pines      4-04.00    4-06.00    1.33
  6 Grams, Christina             Hurley               4-08.00    4-06.00    0.66
  7 St. Germaine, Shania         Mercer               4-08.00    4-06.00  
  8 Pero, Emma                   Ashland              4-04.00    4-04.00    2   
  9 Harrington, Beka             Hurley               4-06.00    4-02.00    0.66
 10 Kouba, Sara                  Tomahawk             4-04.00    4-02.00    2.66
 11 Pinardi, Morgan              Hurley                          4-02.00    0.66
 12 Reardon, Maggie              Ashland              4-04.00    4-00.00    2   
 13 Niemczyk, Vanessa            Northland Pines                 4-00.00    1.33
 14 Tondel, Linda                Mercer               4-06.00    3-08.00  
 14 Hiller, Caitlyn              Mercer               4-00.00    3-08.00  
 -- Bushor, Kara                 Tomahawk             4-00.00        XNH  
 -- Pintens, Olivia              Tomahawk             4-02.00   X4-02.00  
 -- Hartlep, Lindsey             Northland Pines      3-10.00   X3-08.00  
 -- Renn, Maggee                 Tomahawk             4-00.00   X3-08.00  
 
Event 20  Boys High Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Puffer, John                 Northland Pines      6-00.00    5-10.00    3.33
  2 Conklin, Jon                 Antigo               5-08.00    5-08.00  
  3 Kerner, Cooper               Northland Pines      5-10.00    5-08.00    3.33
  4 Benson, Chase                Ashland                         5-06.00    2   
  5 Bluse, Kris                  Hurley               5-06.00    5-04.00    2.66
  6 Godleske, Kody               Northland Pines      4-08.00    5-04.00    3.33
  7 Marczak, Luke                Hurley                          5-02.00    2.66
  7 Vaara, Brad                  Hurley                          5-02.00    2.66
  9 Yirsa, Ben                   Tomahawk             5-02.00    5-00.00  
 10 Ehlert, Josh                 Antigo                          5-00.00  
 11 Nagro, Matt                  Ashland                         4-10.00    2   
 12 Schumitsch, Wyatt            Tomahawk             4-08.00    4-06.00  
 13 Larson, Zach                 Ashland                         4-06.00    2   
 -- Johnson, Alex                Tomahawk             4-10.00         NH  
 
Event 21  Girls Pole Vault Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Galganski, Michaela          Tomahawk             7-00.00    7-06.00    2.66
  2 Fox, Annaluz                 Tomahawk             7-06.00    7-00.00    2.66
  2 Fedora, Rachel               Hurley                          7-00.00    2   
  4 Irons, Dani                  Hurley                          7-00.00    2   
  5 Hayes, Makayla               Northland Pines      6-06.00    7-00.00    1.33
  6 Whiting, Dani                Tomahawk                        6-06.00    2.66
  7 Subert, Kayla                Hurley                          6-00.00    2   
  7 Martinez, Alexcia            Ashland              6-00.00    6-00.00  
  9 Krueger, Amanda              Ashland              5-00.00    6-00.00  
 10 Brown, Kaylee                Northland Pines      5-06.00    5-00.00    1.33
 11 Niemczyk, Vanessa            Northland Pines                 5-00.00    1.33
 -- Lagrew, Rena                 Ashland              5-00.00         NH  
 
Event 22  Boys Pole Vault Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pintens, Peter               Tomahawk            12-06.00   12-00.00  
  2 Bretting, Jacob              Ashland              9-00.00    9-00.00    3.33
  3 Young, Scott                 Northland Pines      9-06.00    9-00.00    2.66
  4 Moore, Brandon               Ashland              7-00.00    8-06.00    3.33
  5 Bontrager, Lance             Northland Pines      9-00.00    8-06.00    2.66
  6 VonFrank, DJ                 Ashland              8-00.00    8-00.00    3.33
  7 Nagro, Matt                  Ashland              7-00.00   x7-00.00  
  7 Pieffle, Jacob               Tomahawk             9-00.00    7-00.00  
  7 Pufall, Ian                  Ashland              7-06.00   x7-00.00  
 10 Tomasoski, Jonathon          Northland Pines      8-00.00    7-00.00    2.66
 11 Trubachik, Zac               Ashland              8-00.00   x7-00.00  
 -- Tjugum, Lucas                Tomahawk             7-00.00         NH  
 
Event 23  Girls Shot Put Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thompson, Sydney             Mercer              32-11.00   34-07.50    2.66
  2 Aspinwall, Mariah            Hurley              32-04.00   32-02.00    2   
  3 Schade, Jenna                Tomahawk            29-11.00   28-11.50    1.33
  4 Schade, Hannah               Tomahawk            26-05.00   27-09.00    1.33
  5 Livingston, Breanna          Ashland             29-02.00   27-04.50    0.66
  6 Hissa, Jackie                Hurley                         27-03.50    2   
  7 Kirchoff, Sarah              Mercer              27-00.00   26-05.00    2.66
  8 Woolfe, Hayley               Mercer              26-00.00   25-05.00    2.66
  9 Parker, Cynthia              Northland Pines     26-08.75   25-03.00  
  9 Lagrew, Rena                 Ashland             24-06.00   25-03.00    0.66
 11 Kovala, Emily                Ashland             26-06.00   25-02.50    0.66
 12 Bleadow, Maddy               Northland Pines     23-07.00   24-08.00  
 13 Moritz, Makenzy              Tomahawk            24-00.00   23-02.50    1.33
 14 Ratkowski, Beka              Hurley                         22-08.00    2   
 15 Gehrke, Angele               Northland Pines     24-02.50   22-02.00  
 -- Hartlep, Lindsey             Northland Pines     17-01.25  X17-11.00  
 -- Otterpohl, Lindsey           Northland Pines     16-05.50  X15-04.00  
 
Event 24  Boys Shot Put Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bontrager, Lance             Northland Pines     45-01.25   44-04.50    2.66
  2 Tutor, Shane                 Ashland             42-03.00   42-01.00    2   
  3 Christoferson, Matt          Hurley              38-04.00   41-05.50    3.33
  4 Edyvean, Chris               Hurley              36-04.00   40-10.00    3.33
  5 Richeson, Will               Ashland             41-04.00   39-11.50    2   
  6 Moore, Jordan                Hurley              39-02.00   38-07.50    3.33
  7 Kerner, Cooper               Northland Pines     38-07.50   38-02.00    2.66
  8 Rupel, John                  Tomahawk            40-06.00   37-11.00    1.33
  9 Pintens, Peter               Tomahawk            34-06.00   35-01.00    1.33
 10 Olson, Ches                  Tomahawk            35-00.00   32-07.00    1.33
 11 Becerra, Garrett             Antigo              36-02.00   31-11.50  
 12 McCormack, Sean              Northland Pines     32-02.00   30-10.00    2.66
 13 Sandberg, Tom                Ashland             36-00.00   24-02.00    2   
 14 O'Rourke, Chandler           Antigo              32-04.00   23-05.50  
 -- Franzoi, Jeff                Hurley                        X35-06.00  
 -- Bretting, Jacob              Ashland             31-00.00  X33-01.00  
 -- McCutcheon, Thomas           Ashland             32-00.00  X32-05.00  
 -- Ozelie, Ryan                 Northland Pines               X31-09.00  
 -- Kutz, LJ                     Hurley                        X30-07.00  
 -- Mosconi, AJ                  Hurley                        X30-05.00  
 -- Maday, Pierce                Ashland             30-00.00  X27-10.00  
 -- Hurlburt, Billy              Tomahawk            28-07.00  X26-04.00  
 -- Randall, Taylor              Tomahawk            26-06.00  X26-02.00  
 -- Minx, Connor                 Northland Pines     25-10.00  X25-11.50  
 -- Clure, Marcus                Northland Pines     25-04.25  X25-04.00  
 -- Goehe, Nathan                Tomahawk            24-00.00  X22-09.50  
 
Event 25  Girls Triple Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Meyer, Hanna                 Tomahawk            33-07.75   32-03.00    2.66
  2 Engler, Lexi                 Mercer              32-08.00   31-06.00    1.33
  3 Hambuch, Breanna             Ashland             27-00.00   30-08.00    2   
  4 Larson, Emmy                 Tomahawk            32-08.00   30-06.00    2.66
  5 Kich, Camille                Mercer              26-00.00   27-10.00    1.33
  6 Pinardi, Morgan              Hurley                         27-01.50    0.66
  7 Lardinois, Sam               Hurley                         26-11.00    0.66
  8 Klobucher, Briana            Ashland             27-08.75   26-11.00    2   
  9 Harrington, Beka             Hurley                         26-11.00    0.66
 10 Pintens, Olivia              Tomahawk            26-00.00   26-05.00    2.66
 11 Pero, Emma                   Ashland             26-05.75   26-00.00    2   
 12 Kirchoff, Sarah              Mercer              24-00.00   22-11.00    1.33
 -- Fletcher, Hayley             Northland Pines                      ND  
 -- Hytry, Samantha              Northland Pines                      ND  
 -- Brown, Kaylee                Northland Pines                      ND  
 
Event 26  Boys Triple Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Litersky, Anthony            Ashland             40-05.00   38-00.00    2.66
  2 Bluse, Kris                  Hurley              38-02.00   37-01.00    3.33
  3 Wendt, Jared                 Hurley              35-00.00   35-06.00    3.33
  4 Godleske, Kody               Northland Pines     36-06.00   35-00.00    2   
  5 Tutor, Shane                 Ashland             35-00.00   34-01.00    2.66
  6 Barker, Erik                 Hurley              37-07.00   33-10.00    3.33
  7 Carstensen, Blake            Tomahawk            33-00.00   33-09.00    1.33
  8 McMahon, Han                 Tomahawk            34-00.00   33-03.00    1.33
  9 Litersky, Jon                Ashland             33-00.00   33-02.00    2.66
 10 Hom, Ryan                    Northland Pines     33-08.00   32-07.00    2   
 11 Grosskopf, Jacob             Northland Pines     33-05.50   31-08.50    2   
 12 Johnson, Alex                Tomahawk            33-00.00   30-10.00    1.33
 -- VonFrank, DJ                 Ashland             32-00.00  X32-00.00  
 -- Cashman, Ben                 Ashland             31-00.00  X31-07.00  
 
Event 27  Girls Long Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Meyer, Hanna                 Tomahawk            15-00.00   15-10.00    2.66
  2 Engler, Lexi                 Mercer              15-08.00   14-10.50    2   
  3 Hilt, Lauren                 Tomahawk            14-00.00   14-09.00    2.66
  4 Hambuch, Breanna             Ashland             15-05.00   14-01.00    1.33
  5 Sergent, Amanda              Northland Pines                13-09.00  
  6 St. Germaine, Shania         Mercer              14-00.00   13-06.00    2   
  7 Olson, Ally                  Hurley                         13-06.00  
  8 Dichsen, Audrey              Tomahawk            14-00.00   13-05.00    2.66
  9 Pero, Emma                   Ashland             10-00.00   13-00.00    1.33
 10 Grams, Christina             Hurley                         12-11.00  
 11 Williams, Kiah               Ashland             14-07.00   12-10.50    1.33
 12 Kich, Camille                Mercer              13-08.00   12-08.50    2   
 13 Sanborn, Cali                Northland Pines     14-04.50   11-06.50  
 -- Fletcher, Hayley             Northland Pines     12-00.50         ND  
 
Event 28  Boys Long Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tamke, Logan                 Ashland             20-00.00   20-08.00    3.33
  2 Bonney, Blake                Ashland             18-07.00   18-08.00    3.33
  3 Schneider, Dillan            Northland Pines     16-08.00   18-04.50    2.66
  4 Nemec, Jacob                 Ashland             19-04.00   18-00.00    3.33
  5 Saari, Mark                  Hurley              17-09.00   17-05.00    2   
  6 Puffer, John                 Northland Pines     18-03.00   16-11.00    2.66
  7 Young, Scott                 Northland Pines     18-04.25   16-01.50    2.66
  8 Carstensen, Blake            Tomahawk            17-00.00   15-06.00    1.33
  9 McMahon, Han                 Tomahawk            17-06.00   15-04.00    1.33
 10 Edwardson, Zildjian          Tomahawk            16-03.00   15-03.50    1.33
 11 Fink, Nick                   Hurley              16-03.00   15-01.00    2   
 12 Saari, Jake                  Hurley              17-03.00   14-10.00    2   
 -- Vesey, Jordan                Ashland             15-02.00        XND  
 -- Hickman, Justin              Antigo              19-03.00  X17-07.50  
 -- Wilson, Alex                 Ashland             17-00.00  X16-03.50  
 -- Brinker, Jackson             Ashland             15-05.00  X16-01.00  
 -- Czerneski, Devin             Hurley                        X15-03.00  
 -- Clure, Marcus                Northland Pines     14-10.25  X15-01.00  
 -- Chamberlain, Stephen         Northland Pines     17-03.00  X14-08.00  
 -- Quello, Josh                 Hurley                        X13-09.00  
 -- Wolfe, Jordan                Hurley                        X12-07.00  
 
                    Women - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Tomahawk                    86        2) Ashland                    60   
    3) Northland Pines             46        4) Hurley                     42   
    5) Mercer                      36                                           
 
                    Men - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Ashland                    114        2) Northland Pines           108   
    3) Hurley                      72        4) Antigo                     50   
    5) Tomahawk                    46                                           
 
                    Combined Team Scores - 28 Events Scored
===============================================================================
    1) Ashland                    174        2) Northland Pines           154   
    3) Tomahawk                   132        4) Hurley                    114   
    5) Antigo                      50        6) Mercer                     36